V RCE Česko dnes spolupracuje 22 partnerů - českých univerzit, škol, nevládních organizací, zástupců místní samosprávy a malých a středních podnikatelů, kteří se zaměřují na utváření kultury udržitelnosti a zapojování občanů do demokratických procesů.

Členové RCE Česko považují za nezbytné obohatit stávající české vzdělávací přístupy (používané na všech úrovních formálního a neformálního učení, i v celoživotním vzdělávání) o metody využívající přímou zkušenost s přírodou, uměním, řemesly a odbornou prací, které mají v konečném důsledku měnit životní styl. Za tímto účelem využívají své rozmanité znalosti a zkušenosti, vytvářejí příležitosti pro dialog, plánují společné aktivity ve výuce a v rámci prakticky zaměřených projektů.

Mezi členy RCE Česko patří:

• Univerzita Karlova, Centrum pro otázky životního prostředí
  • Univerzita Karlova, Pedagogická fakulta, Katedra biologie a environmentálních studií
  • Masarykova univerzita, Fakulta sociálních studií, katedra environmentálních studií
  • Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Fakulta ekonomická
  • Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Pedagogická fakulta
  • Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory "SEVER"
  • TEREZA, vzdělávací centrum
  • Člověk v tísni, vzdělávací program Varianty
  • Životní vzdělávání, z.s.
  • Edunika, z.s.
  • Společnost pro trvale udržitelný život (STUŽ)
  • SOŠ pro ochranu a obnovu životního prostředí - Schola Humanitas
  • Jaroslav Anděl