Udržitelný rozvoj na místní úrovni – propojení teorie a praxe
Projekt je zaměřen na přínosy pro praxi - k tomuto cíli mobilizuje odborné kapacity řešitelů, a využívá potenciál aplikačního garanta tak, aby nové vědecké poznatky sehrály pozitivní roli v regionálním udržitelném rozvoji.
Poskytovatel
Technologická agentura ČR, program Éta
Doba trvání projektu
02/2019–1/2022
Koordinátor projektu v Centru
Jana Dlouhá
Partneři projektu
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Popis projektu
Tříletý projekt celoživotního vzdělávání využije inovačního potenciálu vysokých škol a dalších organizací k podpoře schopností a kapacit obyvatel k udržitelnému rozvoji v regionech ČR. Na potřebu nových znalostí a kompetencí projekt reaguje vytvořením systému školení v síti Místních akčních skupin, který bude vypracován v interakci několika institucí a místních aktérů, testován a implementován v podobě certifikované Metodiky. Na základě nejnovějšího vědeckého poznání v dané oblasti i zkušeností praxe vzniknou metodické a podkladové materiály pro 9 tematických okruhů a Portál regionálního UR. Bude zmapována situace na místě pro tvorbu strategií a vytvořeny nástroje pro hodnocení dopadu vzdělávacích intervencí. Výsledky podpoří procesy regionálního rozvoje na základě iniciativy „zdola“.
Dílčí cíle projektu
- Metodika zvyšování kapacit místních aktérů k udržitelnému rozvoji regionu - 01-2022
- Regionální udržitelný rozvoj perspektivou SDGs - Článek v odborném periodiku - 08-2021
- Podmínky k udržitelnému rozvoji na venkově - jak podporovat transformační procesy v praxi? - Článek v odborném periodiku - 09-2021
- Portál udržitelného regionálního rozvoje - 12-2020
- Mapovací a plánovací studie - 08-2019
- Podkladové materiály pro kurzy - 08-2019
- Metodické materiály pro kurzy - 08-2020
- Závěrečný workshop - 10-2021